Lazdynėlių problemos

Lazdynėliai anksčiau buvo pagrinde individualių gyvenamųjų namų rajonas. Vietiniams gyventojams atkūrus teises į žemes, pastarieji ją pardavė nekilnojamojo turto vystytojams.

Tokiu būdu prasidėjo 4-5 aukštų daugiabučių statybų etapas.

Šiuo metu (2018 m. spalio mėnesį) yra pastatyti šeši nauji daugiabučiai, ruošiamasi dar penkių statybai.

Didžiausia Lazdynėlių problema galima laikyti laisvalaikio ir poilsinės infrastruktūros nebuvimą - mikrorajone nėra vidurinės mokyklos, tik keli privatūs darželiai, trūksta paprastos parduotuvės, sporto klubo, galiausiai - kavinės.

Tai yra, trūksta to, kas būna iš karto numatyta plečiamame daugiabučių kvartale tam, kad šiuolaikiškam gyventojui, šeimoms būtų kur praleisti laisvalaikį ir apsirūpinti pagrindinėmis maisto prekėmis.

Negana to, Lazdynėlių mikrorajonas yra viena iš probleminių Vilniaus miesto gyvenviečių eismo atžvilgiu. Į Lazdynėlius galima patekti tik pagrindine Lazdynėlių gatve - ja vyksta tiek išvažiavimas, tiek įvažiavimas į rajoną - ir vos dviejų krypčių eismo juosta. Tada visi įsilieja į vieną gatvę - į tą pačią, į kurią įvažiuoti turi ir Bukčių gyventojai.

Nors vos prieš kelerius metus buvo atnaujintas transporto mazgas ir viadukas prie Neste degalinės, viaduko išplėtimas neatitiko nei tuo meto, nei ypač dabartinių poreikių - gyvenvietės išsiplėtė ir automobilių kiekis yra tiesiog per didelis.

Taip pat problemą sustiprina ir vos vienas vykstantis autobusas iš Lazdynėlių gyvenvietės. Patogu, nes jis veža tiesigiai į Senamiestį, tačiau laiko tarpai yra dideli. Paprastas susisiekimo pavyzdys: nori autobusu išvykti iš Lazdynėlių į Lazdynus - vyksi 20-30 minučių, esant transporto grūstims - iki valandos. Automobiliu tą patį atstumą įveiksi per 10 minučių, tad problemos mąstas - kaip ant delno.

Trečiasis minusas - šalia teka Neris, o netoliese yra Gariūnai, o ten - valymo įrenginiai. Jei šalta - dvokia, jei šilta - dvokia taip pat. Ryte dvokia, nes šalta, vakare dvokia, nes viskas po dienos šyla. Žiemą ir gilų rudenį dvokia, nes šalta ir drėgna, vasarą - nes karšta.

Ir kuo toliau, tuo labiau. Įsivaizduokite savo butą ar namą, kuriame yra puiki ventiliacija, oro pritėkėjimas į kambarį, arba tiesiog nusprendėte atidaryti langą - smarvė jau jūsų gyvenamosiose patalpose.

Vietiniai prie aštraus kvapo jau priprato, bet atvykstantys apžiūrėti butus dienos metu (ne ryte ir ne vakare), atras kai ką naujo ir nepatirto.

Tad, pasvarstykite, ar pirkdami svajonių būstą paprašėte tinkamos nuolaidos, kas leistų įsigyti gerą ir kokybišką dujokaukę? :)